Edycja 1

Osteopatia Pediatryczna z Peter Levin D.O.

Tematem seminarium : „ Rozwój stabilności dziecka w pierwszym roku życia „

Termin : 6-9.10.2022

Miejsce szkolenia : Warszawa

Koszt : 3200 zl za moduł 

ZAPISY : renort.szkolenia@gmail.com 

 

 

Szkolenie, jest 1 z 5 dotyczących leczenia dzieci, uwzględniającym bardzo szeroki zakres pomocy jaką możemy zaproponować swoim małym pacjentom.

 

Kilka słów samego prowadzącego o sobie :

 

Mieszkam i pracuje w Hamburgu gdzie praktykuje jako osteopata. Nauczaniem osteopatii zajmuję się już ponad 20 lat . Wcześniej prowadziłem zajęcia z anatomii i fizjologii dla tancerzy.

Moje życie zawodowe kształtuje fascynacja medycyną i żywym ciałem. Zanim zostałem osteopatą, studiowałem socjologię, antropologię społeczną i religię we Fryburgu, Berlinie i Londynie. Interesują mnie zakorzenienie natury ludzkiej w świecie przyrody. Studiowałem fenomenologię ciała i znaczenie procesów rozwojowych w twórczości Helmutha Plessnera i Jeana Piageta.

 

Aktualnie wykładam w Europie i Ameryce Północnej. Nauczanie głównie poswięciłem na leczenie narządów wewnętrznych oraz szeroko rozumianą pediatrię. Moim celem jest przywrócenie sensu holistycznego leczenia w trzech obszarach: ucieleśnienia, rozwoju sensomotorycznego oraz kształtowania relacji terapeutycznych. Mój styl nauczania jest bardzo energiczny, łącze cechy dotyku w relacji terapeutycznej z biomechaniczną interpretacją zdrowia i choroby.

Byłem współredaktorem „German Osteopathic Journal” (Wydawnictwo Thieme). Opublikowałem kilka podręczników, a także popularną książkę o organach jako osobowościach („You are your Organs”). Moje prace doczekały się tłumaczonenia na język angielski i rosyjski.

 

Szczególnie moje interdyscyplinarne dyskusje na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim są dla mnie źródłem uznania o otwartości publicznego dyskursu. Wykłady Klausa Heinricha na temat ucieleśnienia i relacji natury wewnętrznej i zewnętrznej miały najsilniejszy wpływ na rozumienie przeze mnie ciała i polityki w medycynie, religii i kulturze. Od tego czasu moją pasją jest budowanie bezpiecznej przystani dla krytycznego i kreatywnego myślenia w Osteopatii. Zdecydowanie popieram oparte na uniwersytecie autorefleksyjne podejście do osteopatii, łączące profesjonalizm z uczciwością osobistą i radością myślenia, poruszanie się w myślach przy jednoczesnym równoważeniu emocji.

 

 

W 2014 roku założyłem Wolny Uniwersytet Osteopatyczny, aby zaprosić osteopatów i osteopatię do doświadczenia dyskursu w stylu uniwersyteckim. Oferuje „osteopatyczną pracę laboratoryjną” ze słynnym szwajcarskim terapeutą i specjalistą ds. tkanek Wernerem Strebelem, aby ćwiczyć wspólne badania i refleksje w celu zwiększenia bazy empirycznej w osteopatii. Jestem członkiem Wydziału Rozwoju i Edukacji Dziecka założonego przez moją żonę, terapeutkę rozwoju V.Avę Levin i psychologa rodzinnego Volkera Bussmanna. Razem oferujemy holistyczne leczenie dzieci w naszym gabinecie. Regularnie prowadzimy seminaria na temat leczenia dzieci podczas Letniej Szkoły Wolnego Uniwersytetu Osteopatycznego.

 

Moja praktyka, a także pisanie i nauczanie skupia się na doświadczeniu czuciowo-motorycznym, propriocepcji i dotyku oraz na budowaniu relacji terapeutycznej. Swoim nauczaniem staram się budować mosty między ciałem medycznym a doświadczajacym, pielęgnując kulturę kwestionowania osteopatii. Pogłębiam swoje doświadczenie ciała i ucieleśnionej anatomii podczas treningu nauczania improwizacji kontaktowej, centrowania ciała i umysłu.

Praca Elsy Gindler jest ciągłym wyzwaniem i przypomnieniem, aby pozostać w sferze naszych zmysłowych doświadczeń i cielesnej percepcji: przebywanie z kimś innym i bycie sobą w tym procesie jest podstawą mojego zainteresowania, osteopatycznym działaniem i percepcją.

PLAN SZKOLENIA

W PROGRAMIE SZKOLENIA :

 

1. Rozwój dziecka w wieku 0-12 miesięcy

2. Zmiany w stabilności (czuciowo-ruchowej i emocjonalnej)

3. Integracja odruchowa poprzez rozwój

4. Rozwój narządów wewnetrznych w ciele dziecka:

- relacje narządowe

- wpływa na układ mięśniowo-szkieletowy

- jak narządy wpływają na rozwój i umiejętności dziecka w 1 roku życia

5. Integracja czuciowo-ruchowa

6. Kamienie milowe w rozwoju

7. Relacje w rodzinie

 

Peter Levin pojawi się w Polsce po raz pierwszy i mam nadzieje, że zaciekawi Nas swoim spojrzeniem na osteopatie pediatryczną.

Specjalnie na tę okoliczność, nagrał krótki filmik.

 

Zapraszam do odsłuchania

https://www.youtube.com/watch?v=Zw1dBKTof64&t=4s