mgr Katarzyna Kowalska

Position: neurologopeda, pedagog specjalny
Categories: Neurologopedia
Location: ul. Teligi 5, Ursynów

neurologopeda, pedagog specjalny

Absolwentka studiów magisterskich na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, studiów podyplomowych z zakresu neurologopedii ogólnej i dziecięcej na  Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łódzi oraz studiów podyplomowych na kierunku Stosowana analiza zachowania w pracy z osobami z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju lub zachowania na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w przedszkolach terapeutycznych, na oddziale Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń odżywiania i Pediatrii w Instytucie „Pomnik -Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie oraz w prywatnych gabinetach.

Posiada certyfikat do prowadzenia terapii logopedycznej z wykorzystaniem elektrostymulacji nerwowo-mięśniowej na urządzeniu Vital Stim, jest terapeutą ortodoncji funkcjonalnej  MFS  oraz terapeutą  Integracji Sensorycznej. Podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych  kursach i szkoleniach.

Oferuje diagnozę i terapię neurologopedyczną dzieci(od 6 miesiąca życia) i dorosłych w zakresie: wad wymowy, opóźnienia rozwoju mowy, dziecięcej apraksji mowy,  karmienia i rozszerzania diety dziecka, wybiórczości pokarmowej, neofobii pokarmowej, zaburzeń rozwoju mowy u dzieci z deficytami rozwojowymi. Prowadzi usprawnianie funkcji aparatu artykulacyjnego u dzieci i dorosłych w problemami laryngologicznymi i ortodontycznymi w zakresie eliminacji oddychania torem ustnym, pracy nad prawidłową pozycją spoczynkową języka i przywróceniem prawidłowej kompetencji ust. Prowadzi ocenę budowy i sprawności aparatu artykulacyjnego oraz przygotowanie i rehabilitację po korekcji wędzidełka języka.

Konsultacja neurologopedyczna – pierwszorazowa      250 zł
Konsultacja neurologopedyczna – kolejna                          200 zł
Terapia VitalStim (elektrostymulacja)                                   225 – 275 zł