Jak prawidłowa postawa ciała wpływa na nasze zdrowie?

Jak prawidłowa postawa ciała wpływa na nasze zdrowie?

Pomocna w skupieniu i koncentracji

Prawidłowa postawa ciała ma gigantyczny wpływ na nasze funkcje poznawcze – mówimy tu o skupieniu i koncentracji. Przebywanie przez większość dnia w pozycji siedzącej, z garbieniem pleców i zwieszoną głową, sprzyja zmęczeniu, rozdrażnieniu i braku motywacji do działania.

Poprawa jakości oddechu

Jeśli mamy skłonność do garbienia się, nasza klatka piersiowa jest zaciskana, co oznacza, że nasze płuca nie są w stanie się w pełni rozwijać. W rezultacie nasz oddech staje się płytki i niewystarczający. Prawidłowa postawa ciała pomaga zwiększyć pojemność płuc, poprawiając tym samym jakość naszego oddechu.

Podnosi naszą samoocenę

Wpływ postury na naszą samoocenę jest silny i bezpośredni. Osoby z prawidłową postawą są postrzegane jako bardziej pewne siebie i zdecydowane. Kiedy staramy się utrzymywać odpowiednie, proste, stanowcze i pewne siebie postawy, zaczynamy się tak również czuć.

Redukcja bólu pleców

Złe nawyki związane z postawą są jednym z głównych powodów bólu pleców, co potwierdzają wszyscy specjaliści. Jeśli mamy przyzwyczajenie do siedzenia w złej pozycji, noszenia ciężkich toreb na jednym ramieniu lub spania w nieodpowiedniej pozycji, nasze mięśnie, kręgosłup i stawy są pod innym kątem niż powinny, co jest przyczyną występowania bólu.

Poprawa trawienia

Gdy siedzimy w złej pozycji, nasz narząd trawienny jest zaciskany, co może prowadzić do problemów z trawieniem. Odpowiednia postawa ciała pomaga ułatwić proces trawienia, poprawiając ogólną wydajność naszego układu trawiennego.

Pamiętajmy, że utrzymanie prawidłowej postawy wymaga regularnej praktyki i wytrwałości. Z radością odkryjemy, jak nasza codzienna wydajność i jakość życia znacznie się poprawiają, kiedy zaczynamy dbać o nasze ciało w ten sposób.

Zapisz się do wybranego specjalisty online

Wystarczy kilka kliknięć aby umówić się ze swoim lekarzem na wizytę stacjonarną

  • Wizyta u wybranego specjalisty
  • Bez konieczności rejestracji na miejscu
  • Bez czekania w kolejce

* Do mgr Joanny Brejeckiej-Pamungkas można zapisać się jedynie na kontynuację terapii. Pierwszorazowych pacjentów zachęcamy do zapisu na listę oczekujących.