Zajęcia ON-LINE:

 • Mama wraca do formy
 • Ulga w endometriozie
 • Trening dna miednicy
 • Ćwicz z położną - ćwiczenia dla kobiet w ciąży

MAMA WRACA DO FORMY - ćwiczenia online

Zapraszamy Mamy, które po ciąży chcą wrócić do formy. Pod czujnym okiem fizjoterapeutki uroginekologicznej zajmującej się na co dzień pacjentkami uroginekologicznymi, będziecie ćwiczyć i zdobywać wiedzę na temat tego jak dbać o ciało po porodzie. Dowiecie się, które ćwiczenia są bezpieczne, a których robić nie należy. Będziemy normalizować napięcie dna miednicy, wzmocnimy stabilizację głęboką, poprawimy postawę i rozluźnimy kręgosłup. Na tych zajęciach czeka na was dużo pracy i potężna dawka wiedzy na temat dbania o swoje ciało. 


PROWADZĄCA: Agnieszka Cytowicz
KIEDY:  2 x w tygodniu / wtorki i czwartki – godz. 12.00 – 13.00
CENA: 100 PLN / 8 zajęć / 4 tygodnie
ZAPISY: rsconline1@gmail.com


WAŻNE: zajęcia prowadzone są na żywo z MOŻLIWOŚCIĄ odtworzenia w późniejszym terminie w czasie trwania danej edycji ćwiczeń. Istnieje możliwość dołączenie w trakcie edycji (dostępne nagrania) i spotkania na żywo.


NOWE EDYCJE RUSZAJĄ OD: 12 maja, 9 czerwca, 7 lipca
 

ULGA W ENDOMETRIOZIE - ćwiczenia online

Autorski program ćwiczeń dla kobiet cierpiących na endometriozę został stworzony przez fizjoterapeutkę z wieloletnim doświadczeniem. Zawiera w sobie elementy pracy z powięziami, dnem miednicy, oddechem oraz wielopoziomowym ruchem. Skupia się na nauce relaksacji brzucha, przepon i miednicy mniejszej. Jego zadaniem jest pomoc w codziennym życiu z bólem powodowanym przez ogniska endometrioza, czy też zrostami.  Może być traktowany jako uzupełnienie terapii. Jego bardzo ważnym zadaniem jest nauka autoterapii w taki sposób, aby każda dotknięta tym schorzeniem kobieta mogła pomóc sobie w chwilach największego bólu.

PROWADZĄCA: Małgorzata Symołon
KIEDY:  1 x w tygodniu / piątki  – godz. 17.00-18.00
CENA: 100 PLN / 8 zajęć / 8 tygodni
ZAPISY: rsconline1@gmail.com


WAŻNE: zajęcia prowadzone są na żywo z MOŻLIWOŚCIĄ odtworzenia w późniejszym terminie w czasie trwania danej edycji ćwiczeń. Istnieje możliwość dołączenie w trakcie edycji (dostępne nagrania) i spotkania na żywo.


NOWE EDYCJE RUSZAJĄ OD:  12 czerwca, 7 sierpnia
 

TRENING DNA MIEDNICY - ćwiczenia online

Mięśnie dna miednicy są niezwykle ważne dla każdej z nas. Nie bez powodu nazywane są centrum kobiecości. Ich odpowiednie napięcie i elastyczność mają wpływ na codzienne funkcjonowanie oraz jakość życia. 
Zapraszam na zajęcia, gdzie razem będziemy ćwiczyć. Pokażę Ci, jak prawidłowo wzmacniać oraz świadomie rozluźniać dno miednicy. Nie zabraknie tam przyjemnego rozciągania, mobilizacji miednicy, świadomego oddechu, kontaktu z samą sobą. Jak zwykle dodam szczyptę edukacji i ciekawostek na temat naszego ciała. Na zajęciach mile widziane również kobiety w ciąży. 

PROWADZĄCA: Beata Przała
KIEDY:  1 x w tygodniu / poniedziałki  – godz. 18.00-19.00
CENA: 100 PLN / 8 zajęć / 8 tygodni
ZAPISY: rsconline1@gmail.com


WAŻNE: zajęcia prowadzone są na żywo z MOŻLIWOŚCIĄ odtworzenia w późniejszym terminie w czasie trwania danej edycji ćwiczeń. Istnieje możliwość dołączenie w trakcie edycji (dostępne nagrania) i spotkania na żywo.


NOWE EDYCJE RUSZAJĄ OD:  18 maja, 13 lipca
 

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży - online

"Ćwicz z położną" w kameralnej grupie dla kobiet w ciąży prowadzone przez położną / trenera świadomego ruchu
Na zajęciach:

 • jesteś pod opieką wykwalifikowanej położnej/ trenera 
 • zajęcia skupiają na na budowaniu świadomości ciała i aktywnego wykorzystania go w porodzie
 • otrzymujesz ćwiczenia zapobiegające i łagodzące dolegliwościom okresu ciąży
 • pracujemy na wielu metodach pracy z ciałem
 • rozpoczynasz taneczną rozgrzewką budzącą Twoją miednicę do życia;), ruchu, czucia jej
 • w ramach każdych zajęć praktykujesz świadomy relaks/ medytację połączoną z podróżą do dziecka oraz koncentrujesz umysł na dobrym dla Ciebie porodzie 
 • zajęcia odbywają się w profesjonalnej klinice osteopatii i fizjoterapii okołoporodowej, gdzie zawsze cały zespół jest gotowy przynieśc Ci pomoc

Poczuj się lepiej, słuchając ciała, otwórz siebie, 
a otworzysz drogę dla rodzącego się dziecka…
Z racji kameralności grup, a tym samym otoczeniu Cię bezpieczeństwem zajęć, ilośc miejsc ograniczona, czas trwania 60 min.

Zajęcia grupowe wtorki i czwartki od 10:00 

Cena karnetu:

4 wejścia - 160zł         8 wejść - 280zł

„Warsztat z przejścia i przyjęcia porodu“ dla pary lub kobiety w ciąży. Zapraszamy od 36 tygodniu ciąży.

Warsztat to praktyka  ścieżki porodowej wraz aktywną pracą ciała podczas I i II okresu porodu, świadomym użyciem mieśni dna miednicy podczas aktu rodzenia zakończony możliwymi sposobami przyjęcia Dziecka na świat. 

 • poznasz i zrozumiesz poród w zupełnie innym świetle niż na forach internetowych
 • dotrzesz do do siebie samej, dając sobie poczucia siły i mocy w porodzie niezależnie jego przebiegu 
 • poznasz aktywne metody pracy ze skurczem porodowym
 • odkryjesz czym jest bycie aktywną w I a w II okresie porodu
 • zrozumiesz, że nie ma tej jedynej najlepszej pozycji porodowej 
 • poczujesz połączenie z Dzieckiem w procesie rodzenia
 • przejdziesz głęboki relaks połączony z podróżą do Dziecka i stworzysz w umyśle i sercu obraz dobrego dla Ciebie porodu
 • zapoznasz się z całym aspektem medycznym porodu oraz swoich porodowych praw w oparciu o realia szpitali

czas trwania do 1.5h - 200zł

Zajęcia indywidualne MDM - Bielany

Zajęcia prowadzi Kamila Raczyńska - Chomyn "Dobre Ciało", z wykształcenia edukatorka seksualna i instruktorka treningu mięśni dna miednicy.

Nie od dziś wiadomo, że nie tylko rozluźnione/słabe mięśnie dna miednicy (MDM) przyczyniają się do problemów zdrowotnych, ale również nadmiernie spięte mięśnie w tym obszarze obniżają jakość życia i wpływają negatywnie na stan zdrowia kobiet. Niestety, wiele kobiet nie wie czy powinno się wzmacniać (ponieważ ich MDM są osłabione), czy uczyć rozluźniać (ponieważ ich MDM są nadmiernie napięte). Dlatego, dbając o to, żeby każda osoba rozpoczynająca zajęcia prowadzona była w sposób odpowiadający jej potrzebom zdrowotnym, zajęcia prowadzone są indywidualnie.

Na zajęcia można umawiać się:

wtorki: 9:00   10:15   11:30   

czwartki : 16:00   17:15   18:30

Cena 160zł

TRE - praca z ciałem, a nie psychoterapia - Bielany

Podczas sesji TRE uczymy się SAMOREGULACJI

Pamiętaj!! Ćwicz w strefie komfortu. Nie przemęczaj ciała.

Jeśli masz na to ochotę odpoczywaj! Jeśli poczujesz, że chcesz zmienić pozycję - zmień ją. Zmian ustawienia stóp, dłoni, miednicy może sprawić, że wibracje będą przepływały w większym komforcie i będą sprzyjały większemu relaksowi. 

ucz się używać swojej ekspresji
szanuj swój opór
nic na siłę
Ból - Pamiętaj:

Ciało zostało tak wytrenowane w stresie, by przytrzymywać ból. W procesie TRE możesz go puszczać.

Często duży ból w jednym miejscu pozwalał Ci przetrwać i żyć dalej. W pewnym momencie zbyt silny ból zaczoł Ci przeszkadzać. Podczas wibracji możesz nauczyć się nazywać ten ból, przyglądać się mu, próbować inaczej się ustawiać, oddychać głębiej i podążać za intuicją. Ból to wyzwanie dla ciała - wpuszczaj go powoli, reguluj, moduluj - ciało potrzebuje czasu, by znaleźć formę uwolnienia.

Prowadząca: Alicja Zieńko

Zajęcia indywidualne 70 min - 140zł

pn 10:00, 11:10, 18:30, 19:40

wt 20:00

śr 10:30, 11:40, 12:50

"BodyMind" terapia tańcem i ruchem - Bielany

TAŃCEM I RUCHEM

    Życie jest tylko w ruchu. 
    
    Jak czujesz się w swoim ciele? 
    Jakie myśli pojawiają się, kiedy mówisz: moje ciało?

A gdybym powiedziała Ci, że Twoje ciało jest mieszkaniem Twojej duszy? Tak, wiem, że brzmi to górnolotnie. Jednak wszystko, czego doświadczasz, co czujesz, a nawet, co myślisz, może się wydarzyć dzięki temu, że masz ciało. 

Zapraszam Cię do eksplorowania relacji między ruchem/ciałem, a emocjami, działaniami. Zajęcia Tańcem i ruchem opierają się na założeniach psychoterapii tańcem i ruchem i mają charakter rozwojowy i wspierający.  Narzędziem i źródłem wiedzy jest szeroko rozumiany ruch i taniec (gest, oddech, postawa, krok). Lęk, uczucie samotności, traumatyczne doświadczenia, niewyrażone emocje, chroniczny stres odkładają się w ciele w postaci napięć mięśniowych, które z kolei mogą prowadzić do braku satysfakcji ze swojego życia, problemów z zasypianiem, obniżonego nastroju, bólu nieznanego pochodzenia, czy zmian chorobowych.

Dzięki pogłębionej relacji z ciałem i umysłem, świadomości ich wzajemnego wpływu, łatwiej będzie Ci:

 • wyrażać siebie i swoje emocje
 • osiągnąć harmonię w życiu
 • zadbać o zdrowie
 • działać w świecie
 • pogłębić kontakt ze sobą i z innymi
 • pobudzić przepływ energii życiowej 
 • uwalniać napięcia 
 • radzić sobie ze stresem

To nie znaczy, że aby wziąć udział w zajęciach musisz borykać się z traumatyzującym doświadczeniem lub mieć „problem”. Wystarczy, że masz ochotę się poruszać, pogłębić relację z ciałem-umysłem :)

Taniec jest integralną częścią życia człowieka od zawsze, jest obecny we wszystkich kulturach. Taniec wojenny zagrzewał do walki, weselny dawał wsparcie i poczucie bezpieczeństwa nowożeńcom (którzy w wielu tradycyjnych społecznościach nie znali się przed ślubem), żałobny – oparcie, wyrażenie emocji w strukturze, która daje poczucie bezpieczeństwa i pomieszczenia tych emocji przez społeczność. Nasze spotkania odwołują się do naturalnej potrzeby wyrażania siebie poprzez taniec.

Najważniejszymi elementami zajęć Tańcem i ruchem są:

 • bezpieczna przestrzeń
 • taniec spontaniczny/intuicyjny
 • taniec medytacyjny
 • ruch skodyfikowany
 • ruch kreatywny
 • oddech
 • refleksje w kręgu
 • wyobraźnia
 • bezruch
 • muzyka i cisza
 • bycie tu i teraz/uważność
 • kierowanie uwagi do wewnątrz i na zewnątrz
 • przyjemność i zabawa!

Spokojnie, nie wszystkie elementy będą pojawiać się na jednych zajęciach :) W miarę możliwości będę podążała za potrzebami grupy, jakie się pojawią.

Zapraszam Cię na zajęcia grupowe i/lub spotkania indywidualne. Każda z tych form może wspierać Cię w trochę inny sposób. Grupa może być źródłem wsparcia i siły, np. pozwala zobaczyć, że inny mają podobnie. W pracy indywidualnej będę podążać za Tobą, cała uwaga będzie skupiona na Tobie. 

Zaufaj tańcowi swojego ciała, badaj jego znaczenia i ciesz się swoim życiem!


Zajęcia od marca będą odbywały się cyklicznie we czwartki o 18:45 :)

Trening medyczny

Trening Medyczny jest integralną częścią terapii. Może być formą profilaktyki realizowanej podobnie jak zajęcia fitness, jak również formą terapii czyli kinezyterapią (leczeniem ruchem). Trening Medyczny ma na celu uzyskanie lub utrzymanie uzyskanego wcześniej zakresu ruchu oraz przywrócenie prawidłowej stabilizacji stawu. Opiera się na ćwiczeniach dążących do poprawy czucia głębokiego, koordynacji wewnątrz mięśniowej oraz koordynacji całych łańcuchów mięśniowych. Efektem jest przywrócenie prawidłowego balansu mięśniowego, a co za tym idzie prawidłowego i zoptymalizowanego funkcjonowania aparatu ruchu.

Ursynów - Sylwia Szaposznikow

Bielany - Aleksandra Pokora

Lokalizacja

Trzy różne lokalizacje, trzy miejsca w których spotkasz ludzi z wielkim zaangażowaniem w swoją pracę i sprawy pacjenta. Zadzwoń! Pomożemy wybrać Ci odpowiedniego specjalistę i umówimy wizytę w dogodnym miejscu i czasie.

 • Ursynów
 • Bielany

Sprawdź jak dojechać

Specjaliści