1

FIZJOLOGIA I DIAGNOSTYKA TRZEWNA - AUTORSKIE SZKOELENIE MICHELA LEDUC D.O. - moduł 3

Ten autorski kurs Michela Leduca będzie dotyczył ogólnej diagnostyki trzewnej, neurologii (ANS), żywienia i medycyny ortomolekularnej. W tym podejściu zwracamy szczególną uwagę na „jedność” trzech elementów : Biomechanika-Biochemia-Emocje. Przez całe szkolenie będziemy się bacznie przyglądać naszym „4 sposobom komunikacji”: autokrynnej, parakrynnej, endokrynnej i neurokrynnej. Te „sposoby komunikacji” w naszym ciele są ważną częścią naszego fizjologicznego podejścia, wraz z dynamiką płynów i trawieniem. Będzie to wciąż powracający temat w całej serii Ortho-logicae , oraz bedzię rozpatrywany poprzez embriologie, cytologie , histologię i anatomię.

 

Kurs zawiera 3 moduły które stanowią nierozerwalna całość . Nie można odbyć tylko jednego wybranego modułu. 

Koszt szkolenia : 2700 zł 

Zapisy : renort.szkolenia@gmail.com 

PLAN SZKOLENIA

3 WEEKEND 8-11.09.2022

 

PLAN :

 

CZWARTEK 9.00-18.00

PIĄTEK 9.00-18.00

SOBOTA 9.00-18.00

NIEDZIELA 9.00-14.00

Pogłębiamy teorię wokół osi hormonalnej, rozszerzając ją o neuroprzekaźniki oraz ich wpływ terapeutyczny . To prowadzi nas do istoty neuro-endokryno-immunologii. Które łączymy z pogłębionym zastosowaniem medycyny ortomolekularnej, szczególnie w aspektach szlaków komunikacyjnych autokrynno-parakrynno-endokrynnych i neurokrynnych w ludzkim ciele, z wpływem dynamiki płynów, trawieniem w świetle pełnej fizjologii. Następnie porozmawiamy o tym, jak leczyć pęcherz i macicę, szczególnie o ich powiązaniach z psycho-neuro-endokryno-immunologią i o tym, jak nad nimi pracować, aby uzyskać natychmiastowe korzystne efekty. Dalej zagłębiamy się w „jedność”: Biomechanika-Biochemia-Emocje i jak to zintegrować z niektórymi „zaawansowanymi problemami” takimi jak choroby cywilizacyjne, typowe dla zachodniego świata, przewlekłe zapalenie o niskim stopniu nasilenia, zespół metaboliczny, stres, zespół wypalenia zawodowego lub zmęczenia… Wszystko to z ciałem jako całością, w jego otoczeniu i wewnątrz, z tyłu naszego umysłu.

Podejście to będzie się różnić od technik dotychczas wyuczonych w edukacji terapetycznej ( fizjo i osteopatycznej )  . Dostrzeżemy różne aspekty oraz sposoby oddziaływania w sposób bezpośredni i pośredni. Jednak głównym aspektem będzie koncentracja i słuchanie ciała, ponieważ zawiera ono „klucz” w podejściu do Formy / Systemu / Tkanki / Narządu i zapewnia jednocześnie sposób ciągłego testowania tych form .

Oczywiście omówimy też działanie sympatycznego i parasympatycznego układu nerwowego , stestujemy go jak najbardziej obiektywnie i zobaczymy różne podejścia do tych wyników. 

Obejmje to również niektóre techniki manipulacji kręgów szyjnych, piersiowych i lędźwiowych,  będziemy pracować z bardzo specyficznym krótkodźwigniowym schemacie wraz z bardzo miękkimi ale bezpośrednimi manipulacjami klatki piersiowej i szyji.

Wykorzystamy istniejącą wiedzę ,aby precyzyjnie dostroić ją do bardzo skutecznej i skoncentrowanej „manipulacji” z jeszcze lepszym rezultatem.

Takie podjeście osteopatyczne zostanie poparta wieloma zaleceniami żywieniowymi i ortomolekularnymi. 

 

 

 

 

Prowadzący:

  • Michel Leduc D.O.