1

FIZJOLOGIA I DIAGNOSTYKA TRZEWNA - AUTORSKIE SZKOELENIE MICHELA LEDUC D.O. - moduł 1

Ten autorski kurs Michela Leduca będzie dotyczył ogólnej diagnostyki trzewnej, neurologii (ANS), żywienia i medycyny ortomolekularnej. W tym podejściu zwracamy szczególną uwagę na „jedność” trzech elementów : Biomechanika-Biochemia-Emocje. Przez całe szkolenie będziemy się bacznie przyglądać naszym „4 sposobom komunikacji”: autokrynnej, parakrynnej, endokrynnej i neurokrynnej. Te „sposoby komunikacji” w naszym ciele są ważną częścią naszego fizjologicznego podejścia, wraz z dynamiką płynów i trawieniem. Będzie to wciąż powracający temat w całej serii Ortho-logicae , oraz bedzię rozpatrywany poprzez embriologie, cytologie , histologię i anatomię.

 

Kurs zawiera 3 moduły które stanowią nierozerwalna całość . Nie można odbyć tylko jednego wybranego modułu. 

Koszt szkolenia : 2700 zł 

Zapisy : renort.szkolenia@gmail.com 

PLAN SZKOLENIA

1 WEEKEND 11-14.11.2021

 

PLAN :

 

CZWARTEK 9.00-18.00

PIĄTEK 9.00-18.00

SOBOTA 9.00-18.00

NIEDZIELA 9.00-14.00

 

Po wstępie ewolucyjnym, gdzie przedstawiamy m.in. nadejście „embriologiczne” tkanki granicznej (Blechschmidt); ektoderma i endoderma. W ten weekend będziemy koncentrować się na błonach śluzowych, nie zapominając o ważnym wpływie pochodzącym z mezodermy (znanej również jako tkanka wewnętrzna lub macierz pozakomórkowa, z tym mechanizmem bio-zasadowej regulacji, jak opisywał to Pisschinger ). Nauczymy się pracować z tymi tkankami , nawet u niemowląt i małych dzieci.

Idąc dalej, zaczyniemy szukać ich w okolicy głowy (nosogardzieli , jamy ustnej gardła, krtani i gardła), poprzez przełyk, pracując z przeponą, żołądkiem i kończąc na pęcherzyku żółciowym i wątrobie. Kontynuując ten sam praktyczny sposób pracy i omówimy różne podejścia do dobrze znanych i często spotykanych problemów, takich jak zapalenie ucha środkowego, refluks, a nawet poważniejsze zmiany w żołądku, wątrobie i woreczku żółciowym. Pokażę nawet sposób na sprawdzenie stanu własnego żołądka bardzo łatwą diagnostyką; takie jak opukiwanie, osłuchiwanie i dotykanie, wraz z obserwacją i wywiadem . Po tym weekendzie będziesz w stanie wykonać bilans diagnostyczny, z obiektywnymi i skutecznymi pomiarami (ważnymi, wiarygodnymi i powtarzalnymi) dotyczącymi orto- i przywspółczulnego układu nerwowego. Wszystko to będzie poparte wieloma poradami żywieniowymi i rozpocznie się medycyna ortomolekularna.

 

 

 

Prowadzący:

  • Michel Leduc D.O.