edycja 1

Bezpłatny wykład Avy Levin dotyczący zaburzeń koncentracji oraz rozwoju mowy

Wykład odbędzie się ( bezpośrednio po 3 dniu szkolenia Petera Levin D.O. z osteopatii pediatrycznej ) dnia 8.10.2022 w sobotę o 17:30 w budynku  Vizja Park przy ul. Okopowej 59 na 4 pietrze w sali 418 

 

Wielu rodziców chce wspierać rozwój swojego dziecka. Zdrowe dzieci nie potrzebują pomocy ani wsparcia. Uczysz się rzeczy we właściwym czasie. Najtrudniejszym wyzwaniem dla rodziców jest zapewnienie bezpiecznych i stabilnych ram rozwoju dzieci. W ten sposób umożliwiamy dziecku dokonywanie własnych doświadczeń. Wiele w tym temacie możemy  zrobić. 

Wykład podsumowuje, co rodzice mogą zrobić, aby zapobiegać zaburzeniom mowy i koncentracji u dziecka z punktu widzenia rozwoju sensomotorycznego i intelektualnego.

 

V.Ava Levin łączy profilaktyczne podejście do pracy nad rozwojem sensomotorycznym z doświadczeniem terapeutycznym w praktyce rozwoju dziecka i logopedią. Jest autorką przewodnika dla rodziców „Sekrety rozwoju dziecka”, wydanego w języku niemieckim i angielskim.

Główne obszary pracy: problemy z zachowaniem i nauką, problemy z językiem i mową, trudności z czytaniem i ortografią, trudności arytmetyczne, zaburzenia koncentracji, problemy z postawą, zachowania społeczne, moczenie, integracja sensoryczna, diagnostyka rozwoju i gotowości szkolnej, coaching rodzicielski dla dzieci zdolnych i rozwojowych opóźnienia, odżywianie dostosowane do potrzeb, sensomotoryczny proces prostowania i rozwój poznawczy.

 

Krótkie CV Avy Levin:

 

Terapia czuciowo-ruchowa dla dzieci i dorosłych

Terapia Goja® dla holistycznego rozwoju dziecka

 

• Studia pedagogiczne w Hamburgu.

• Szkolenie jako logopeda, terapeuta rozwoju oraz uczenia się.

• Właściciel gabinetu logopedycznego w Lubece, 2004 – 2013.

• Od 2013 roku prywatna praktyka terapii mowy sensomotorycznej i rozwoju dziecka w Hamburgu.

• Współtwórca koncepcji holistycznej terapii dziecka Goja® ( z Peterem Levinem D.O. ), integracyjnego podejścia, które łączy sensomotoryczne, poznawczo-lingwistyczne, emocjonalne i fizyczne aspekty rozwoju.

• Autor Poradnika dla rodziców: Tajemnice rozwoju dziecka

 

Czym jest terapia GOJA: 

GOJA® - koncepcja holistycznego rozwoju dziecka: dobrze rozwinięte dzieci, zrelaksowane rodziny

Deficyty rozwojowe Twojego dziecka pojawiają się w bardzo różnych obszarach i dlatego często nie są właściwie rozpoznawane. Poniższa lista zachowań i objawów może być oznaką niedojrzałości i obciążać Twoje dziecko i całą rodzinę: niestabilne stopy i słaba postawa, przedwczesne lub późne i przeoczone kroki rozwojowe, uporczywe odruchy w dzieciństwie, niepokój fizyczny (nadmierna potrzeba poruszania się z trudnościami w siedzeniu besz ruchu ), pobudzenie emocjonalne, nocne moczenie, problemy z  koncentracją, wrażliwość na zmieniające się dźwięki, problemy z gramatyką, otwarte usta i wzmożone ślinienie, mocne trzymanie długopisu. 

Nie zdajemy sobie do końca sprawy z tego, co jest w naszych pociechach niewydolne. Czasami jest to przesadna samo- krytyka dziecka, nastrojowość i niezdarność, unikanie czynności motorycznych (np. malowanie, łapanie piłek).

GOJA® towarzyszy i wspiera rodziców i dzieci w podstawowych procesach rozwojowych, od narodzin do końca okresu dojrzewania. Obejmuje profilaktykę i interwencję, poradnictwo i terapię. Praktyka oferuje: poradnictwo edukacyjne (V. Bussmann) i ćwiczenia rozwojowe (V. Levin), leczenie tkanek (P. Levin) oraz korekcję żywieniową dla dzieci (V. Levin)

 

Ava, ze swoim mężem Peterem Levinem opracowali holistyczne podejście do leczenia dzieci. Integracja wszystkich aspektów ciała, duszy i ducha w zrozumieniu rozwoju dziecka jest celem ich kliniki w Hamburgu. Nauczanie osteopatii pediatrycznej jest pod silnym wpływem studiowania rozwoju sensomotorycznego, duchowego i psychologicznego.”